Організація зміст роботи та орієнтовне ведення документації шкільної icon

Організація зміст роботи та орієнтовне ведення документації шкільної

Реклама:НазваОрганізація зміст роботи та орієнтовне ведення документації шкільної
Сторінка1/4
Дата конвертації14.02.2013
Розмір0.75 Mb.
ТипПротокол
джерело
  1   2   3   4


ТЛУМАЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВІДДІЛ ОСВІТИ

Районний методичний кабінет


Організація

зміст роботи та

орієнтовне ведення документації шкільної

навчально-дослідної земельної ділянки


методичні рекомендації


м. Тлумач

2005 рік


ТЛУМАЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВІДДІЛ ОСВІТИ

Районний методичний кабінет


^ Гальчук Я.А.

Організація,

зміст роботи та

орієнтовне ведення документації шкільної

навчально-дослідної земельної ділянки

( методичні рекомендації )


м. Тлумач

2005 рік


Розглянуто і схвалено радою райметодкабінету

Протокол №__ від «___» ___________2005 р.


Рецензенти:

Мердух І.І., методист кафедри природничо-математичних дисциплін

Івано-Франківського ОІППО;

Шинкарук Г.М.. методист обласного державного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.


Гальчук Я.А.

Орієнтовне ведення документації шкільної навчально-дослідної земельної ділянки. Методичні рекомендації. Частина 2.– Тл., 2005р. 82с.


У методичних рекомендаціях подано зразки ведення документації по веденню дослідницької роботи на НДЗД, складання плану роботи шкільної навчально-дослідної земельної ділянки.

Рекомендації складено з метою надання допомоги завідувачам шкільними навчально-дослідними шкільними земельними ділянками, учителям біології, юним натура-лістам, учням загальноосвітніх закладів у засвоєнні основних видів та навичок ведення польових журналів дослідницької роботи, підборі тематики дослідів відповідно до умов та можливостей навчального закладу, веденню документації, що зберігається в школі.


© Гальчук Я.А., 2005

© РМК ВО ТРДА, 2005


ДОКУМЕНТАЦІЯ


навчально-дослідної


земельної ділянки


_____________ ЗОШ 1-__ ступенів


Тлумацького району


Івано-Франківської області


ПЕРЕЛІК

медикаментів, перев`язувальних засобів і приладь

для похідної аптечки


1. Бинт стерильний (2шт.)

2. Індивідуальний пакет першої допомоги (2шт.)

3. Йодна настоянка спиртова (1 флакон з притертою

пробкою) (3% розчин)

  1. Нашатирний спирт (1 флакон з притертою пробкою)

  2. Гідроген пероксид (1 флакон) (3% розчин)

  3. Борна кислота (2% розчин) у флаконі з притертою пробкою

  4. Валеріанові краплі у флаконі з притертою пробкою

  5. Анальгін у таблетках (1 упаковка)

  6. Ножиці медичні

  7. Пінцет (1 шт.)

  8. Шпильки англійські (5 шт.)

  9. Шина з щільного картону саморобна (50х5 см) (1 шт.)

  10. Джгут медичний (1 шт.).^ ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ЗМІСТ РОБОТИ УЧНІВ

НА ШКІЛЬНІЙ НАВЧАЛЬНО-ДОСЛIДНIЙ ЗЕМЕЛЬНІЙ ДІЛЯНЦІ

Згідно з „Положенням про навчально-дослідну земельну ділянку загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчально-виховних закладів", затвердженому наказом Міністерства освіти України № 307 від 01.11.95р шкільна ділянка є зеленою лабораторією для проведення навчальних та практичних занять, передбачених програмами з природознавства, біології, трудового навчання; функціонує з метою засвоєння знань, фор­мування вмінь і навичок, організації позакласної юннатівської, дослід­ницької, природоохоронної роботи, продуктивної праці учнів.

Робота на шкільній НДЗД проводиться за спеціально розробленим пла-ном, яким передбачається організація території ділянки, розміщен­ня куль-тур і розмір площ під ними; тематика дослідів і розподіл дос­лідних ділянок по класах та для роботи гуртків юних натуралістів і дослідників; терміни і порядок виконання учнями практичних робіт, графік роботи учнів під час літніх канікул; потреба в сільсько-госпо­дарському обладнанні, насінні, са-дивному матеріалі, добривах; урожай, який передбачено одержати і його реалізація. План роботи ділянки є складовою частиною річного плану робо-ти школи, розглядається і затверджується на педагогічній раді школи.

Шкільна НДЗД може мати такі відділки:

а). Польових культур.

б). Овочевих культур.

В цих відділках в системі сівозмін, згідно рекомендацій науково-дос-лідних установ та з урахуванням навчальних програм з природо­знавства, біології, трудового навчання, проводиться дослідницька робо­та з основними сільськогосподарськими культурами даної зони. Роз­міри дослідних ділянок від 10 до 100 кв.м. Досліди проводяться в двох-трьох повторностях та з обов'язковим контролем. При організа­ції сівозмін потрібно враховувати значення правильного чергування культур і системи агротехніки. Відведену під сівозміну земельну ділянку розбивають на окремі поля, кількість яких встановлюють відповідно до розробленої схеми сівозміни. Між полями роблять до­ріжки шириною 1 м і центральну дорогу між відділками 2 м. Пло­щу кожного відділку вирішує директор навчального закладу в залеж­ності від кількості учнів, які повинні на цих відділках працювати та умов школи.

в). Плодово-ягідних культур.

Тут вирощуються кращі районовані та місцеві сорти плодових та ягідних культур, а також нові для даної місцевості плодово-ягідні культури, проводиться дослідницька робота з ними.

Цей відділок може включати:

- сад: при закладанні саду в одному кварталі слід висаджувати не менше трьох сортів однієї породи, які б взаємно запилювали один одного. Найбільш ефективним є вирощування дерев на карли­кових підщепах.

- ягідник: рекомендується вирощувати смородину, аґрус, полуниці.

- розсадник: складається з двох частин:

а) відділ розмноження - невеличкі ( 1-2 кв. м) ділянки: посівна, пікіровочна, черенкова, зайнята просапними (бобові культури);

б) відділ формування (практично розсадник) - ділянки 1, 2, З року формування та бобових культур. г). Квітково-декоративний.

Складається з колекційної ділянки квітів, де проводиться дослід­ницька робота з квітництва, квітників (клумби, рабатки, рокарії), та декоративних насаджень.

На колекційній ділянці виділяють:

- поле літників, або однорічних квітів - найпоширеніших в культурі декоративних рослин (агератум мексиканський, антиринум (са­дові ротики), алісум ( камінник), айстри, бальзамін, гвоздики китайські, гвоздики голландські ( гвоздика Шабо), календула (нагідки), кларкія, космея , маки однорічні, матіола, петунія гібридна, портулак великоквітковий, резеда, сальвія блискуча, флокс однорічний, цинія, чор­нобривці - літники з деко-ративними квітами; кохія ( літній кипарис), капуста листяно-декоративна, перила нанкійська - літники листяно-декоративні.

- розсадна ділянка дворічних квітів (може мати холодний парник) розмножують переважно насінням, висіваючи їх на розсадні ділянки або в холодний парник у червні-липні. Після того як розсада підрос­те, рослини пікують, а у вересні-жовтні - висаджують на квітники (гвоздики бородаті, дзвоники середні, мальва, маргаритка, наперстян­ка, незабудка, фіалка три-барвна (братики) - найпоширеніші дворічні квіти.

- ділянка багаторічних квітів - більшість з них зимує у відкри­тому ґрунті без будь-якого прикриття, відіграють велику роль у зов­нішньому озелененню школи, не потребують особливого догляду про­тягом вегетаційного періоду і ростуть кілька років на одному місці (аквілегія, айстри багаторічні, гайлардія, гвоздики пірчасті, дельфініум (сокирки), диклітра (дицентра), жоржина, іриси (півники), люпин багаторічний, мак східний, півонія, примула (первоцвіт), ромашка садова, рудбекія флокс багаторічний).


г). Колекційний.


Складається з невеликих ділянок (1-2 кв. м) на кожній вирощується один вид рослин. Ділянки відмежовують одна від одної доріжками шириною 30 см. Всі ділянки мають бути зручно розташовані для огляду, проведення фенологічних спостережень та практичних робіт.

У колекційному відділку вирощують систематичні групи рослин, які вивчаються але не вирощуються в інших відділках. Їх розміщу­ють в певній послідовності за принципом їх народно-господарського застосування, а саме:

^ 1. Технічні рослини: а) прядивні (кенаф, джут, канатник), б) олійні (гірчиця, ріпак озимий, рицина, арахіс, сафлор, перила), в) ефіро­олійні (аніс, лаванда, м'ята, молочай), г) барвники.

2. Лікарські рослини: (меліса лікарська, наперстянка пурпурова, ехі-нацея пурпурова, горицвіт весняний, звіробій звичайний, мати-й мачуха).

^ 3. Овочеві рослини: коренеплоди, бульбоплоди, листяні, цибулин­ні, бобові, зелені, багаторічні овочі ( салат, шпинат, фізаліс, салатний цикорій Вілтуф, чорний корінь (скорцинер), спаржа, цибуля-порей, се­лера, кмин, естрагон).

^ 4. Кормові рослини: а) злакові трави ( тимофіївка лучна, костри­ця, райграс високий, суданська трава, мочар (італійське просо), пайза (японське просо); б) бобові трави ( конюшина, люцерна, еспарцет, ви­ка яра, серадела).

^ 5. Декоративні рослини: однорічні, дворічні, багаторічні квіти (мо­же бути і як частина квітково-декоративного відділку (перелік рослин див. вище).

6. Корисні дикоростучі рослини: вводяться в культуру даної міс­цевої флори ( деревій, валеріана лікарська, шавлія лікарська, вівся­ниця лучна, житняк).

Сівозміни у колекційному відділку не застосовують, а міняють через кілька років місця окремих груп рослин. У зв'язку з тим, що рослини на ділянці мають неоднакову висоту, їх розміщують так, щоб вони не закривали одна одну. Розміщення проводять в межах відділу: на другій від доріжки ділянці вища рослина а на першій -нижча.

В цьому відділку можна організовувати ділянку систематики, де вирощують рослини культурної і дикої флори, які належать до ро­дин, що вивчаються в курсі „ Рослини ".

д). Селекційно-генетичний відділок.

Проводяться селекційні та генетичні досліди з метою розкрити на практиці методику схрещування, підготувати матеріал для відбору, одержати чисті лінії і гетерозисні гібриди тощо. Дослідження використовуються при вивченні відповідних тем та розділів курсу „За­гальна біологія ". Особливості дослідницької роботи в цьому відділку полягає в тому, що досліди з гібридизації тривають кілька років, то­му роботу слід організувати так, щоб учні усвідомили всі етапи дос­лідів, особливо в тих випадках, коли вони не брали участі в їх закладанні. Відділок повинен бути просторово ізольованим і склада­ється з селекційної та генетичної ділянок. В школах 1-2 ступенів може бути лише селекційна ділянка.

е). Дендрологічний відділок ( дендрарій).

Розміщення дендрарію може бути довільним, але бажано зазда­легідь планувати розміщення та асортимент видів і порід дерев та кущів, які будуть закладатися. В першу чергу слід висаджувати най­більш цінні місцеві породи, екзотичні породи, які за рівнем акліма­тизації найбільш підходять до місцевих кліматичних умов. Під дендра­рій доцільно використовувати всі площі шкільної НДЗД де можуть рости кущі та дерева і які непридатні для інших відділків. В ден­драрії можна створювати колекції дерев і кущів, висаджених за систематичним, географічним або господарським принципом; худож­ньо-декоративні композиції, садово-паркові архітектури, використовую­чи для цього і наявну площу зелених насаджень; можна створити шкілку сіянців, що вирощуються з насіння історичних і знаменитих дерев.

є). Зоолого-тваринницький відділок.

Залежно від місцевих умов тут може бути крільчатник, пташ­ник, пасіка, шовководня, рибний ставок, куточок дикої фауни тощо. Утримується така кількість тварин, яка б забезпечувала проведення навчальної і дослідної роботи та мала кормову базу за рахунок про­дукції сільськогосподарських культур, що вирощуються на шкільній НДЗД. До складу відділку входить також куточок живої природи. Догляд за тваринами та їх годівлю, відповідно до встановленого ре­жиму, здійснюють за графіком учні 2-10 класів.

ж). Виробничий відділок.

Вирощування сільськогосподарських культур і тварин проводить­ся з урахуванням новітніх технологій, рекомендацій наукових закладів ( оригі-нальні способи обробітку грунту, використання нових добрив, апробація різних способів боротьби із шкідниками тощо). Вирощена продукція може бути використана для потреб школи або реалізована. Кошти від реалізації продукції перераховуються на спецрахунок шко­ли для поповнення мате-ріальної бази та оплати праці школярів.

з). Відділок закритого грунту.

Забезпечує навчальний процес з біології протягом всього року. Дає змогу вирощувати розсаду, овочеві, квітково-декоративні рослини, проводити практичні заняття в зимовий, весняний, осінній періоди. Включає теп-лицю, парники, розсадники.

Теплицю слід розташовувати з півночі на південь. Найбільш зручною є двосхила, двостелажна, з водяним опаленням теплиця. Пер­ший ( основний) стелаж роблять на відстані 65-75 см від підлоги, дру­гий ( додатковий) - над першим, на відстані 50-60 см від скла, вужчим від першого, щоб не затіняв основного.

Парники слід розміщувати в довжину з заходу на схід. Найзруч­нішим є односхилий тип парника на 8 рам довжиною 8,4 м, шири­ною 1,6 м, при нахилі 5-7 градусів. Котлован глибиною до 75 см та шириною 120 см. Набивати парники та розсадники слід кінським гноєм з невеликою кількістю соломи.

Шкільну теплицю найкраще використовувати для вирощування розсади овочевих і квіткових рослин з наступним пікіруванням їх в парники. В розсадниках, до висаджування на постійне місце, вирощу­ють і загартовують овочів, однолітні квіткові рослини, а пізніше вирощують ранні овочі.

й). „ Зелений клас".

Майданчик з навісом, де розміщують столи і крісла або лавки для учнів, стіл і стілець для вчителя, переносна дошка і підставка для таблиць.

„ Зелений клас " найкраще розмістити в квітково-деко­ративному від-ділку, а вздовж стін посадити багаторічні виткі рослини.

і). Літня лабораторія.

Розміщується поряд з „ Зеленим класом ", використовується для прове-дення занять з гібридизації рослин, виготовлення натуральних наочних посіб-ників, розміщення схем сівозмін, довідкових таблиць, іншого учбового об-ладнання; зберігання медичної аптечки першої до­помоги та переносної ме-дичної аптечки.

ї). Метеорологічний майданчик.

Для спостереження за погодою, в центрі, або в зручному для школярів місці ділянки встановлюється будка з приладдям, дощомір та флюгер.

й). Відділок ( ділянка) початкових класів.

Може створюватися як окремий відділок або окремі позасівозмінні зе-мельні ділянки в овочевому, плодово-ягідному та квітково-декоративному відділках. Працюють учні і вчителі початкових класів згідно програм з тру-дового навчання та природознавства.

к). Підсобне приміщення.

Тут організовуються місця для зберігання сільськогосподарсько­го інвентаря та механізмів, мінеральних добрив ( зберігаються відпо­відно до вимог виробничої санітарії у спеціальній тарі з чіткими на­писами назв). Якщо в школі немає літньої лабораторії, то тут збері­гаються медичні аптечки першої допомоги та учбове обладнання. Бі­ля підсобного приміщення встановлюється протипожежний інвентар.

л). Спеціальне сховище ( льох).

Створюється на території шкільної НДЗД для зберігання посад­кового і посівного матеріалу, вирощеної продукції.

Навколо загальної ділянки створюється живопліт з витких рослин або штучна огорожа.


^ Правила безпеки під час роботи

на навчально-дослідній земельній ділянці

1. Проводити роботи на навчально-дослідній земельній ділянці (НДЗД) необхідно в спецодязі (халати, фартухи) і рукавицях.

2. Сільськогосподарські знаряддя повинні відповідати віку учнів. Робоча частина лопат повинна бути невеликою, заокругленою, тов­щина ріжучої грані — 2 мм, ручки їх треба робити легкими. Довжи­на ручок лопат повинна бути різною, виходячи із зросту учнів різних вікових груп.

3. На НДЗД бажано користуватися невеликими лійками (місткістю до 4 л). Якщо в навчальному закладі є тільки великі стандартні лійки, треба стежити за тим, щоб учні наливали в них води не більше як 1/3 місткості лійок.

4. Тривалість роботи учнів на НДЗД встановлюється відповідно до їх віку. Учні 4-5 класів працюють на ділянці 2 години. Через кожні 20 хв роблять 10-хвилинні перерви. Робота на ділянці учнів 7-8 класів може тривати 3-4 години з 10-хвилинними перервами через кожні ЗО хв. Під час кожного заняття треба урізноманітню­вати види діяльності учнів, переключаючи ланки з одних видів роботи на інші.

5. Учням до 15 років забороняється підіймати і переносити ван­тажі за допомогою носилок, відер тощо. Підліткам у віці від 15 до 17 років дозволяється переносити вантажі масою 11,3-12,6 кг — для юнаків і 5,6-6,3 кг — для дівчат відповідно до ДНАОП 0.03-3.29.96 « Граничні норми підіймання і переміщення важких речей неповно­літніми».

6. Перед початком кожного заняття учитель проводить інструк­таж учнів на робочому місці з обов'язковим показом прийомів роботи, що дають змогу забезпечити правильну позу під час трудо­вого процесу, оптимальні ритм і навантаження в роботі м'язів, а також дають змогу запобігати травматизму.

7. У кожному конкретному випадку вчитель, який керує роботою учнів на ділянці, зобов'язаний інструктувати їх, як користуватися сільськогосподарськими знаряддями, щоб не нанести пошкоджень собі та іншим учням, що перебувають поруч.

8. На НДЗД одночасно працюють не більше як 20 учнів. Учитель, який керує роботою, повинен бути присутній під час роботи і забезпечувати виконання учнями цих Правил. Інструкція з безпеки під час роботи на навчально-дослідній земельній ділянці знаходиться у кабінеті біології.


Витяг із наказу Міністерства праці та соціальної політики № 219 від 16.11.1998 року « Про затвердження правил без­пеки під час трудового навчання й літніх практичних робіт учнів загальноосвітніх навчальних закладів у сільськогоспо­дарському виробництві».

^ 3. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ

3.2. До виконання сільськогосподарських робіт допускають учнів, які пройшли медогляд і не мають медичних протипоказань.

3.6. Якщо місце роботи знаходиться на відстані понад 3 км від місця проживання учнів або від навчального закладу, слід організу­вати підвезення учнів до місця роботи і назад з дотриманням усіх вимог дорожнього руху.

3.7. Початок роботи встановлюють залежно від конкретних умов, щоб робота проходила в години найменшої інсоляції. Тривалість ро­біт — не більше 4 год з перервою на 10 хв після кожних 50 хв роботи.

3.8. Слід уникати тривалого перебування учнів в одноманітній незручній позі, а також виконання однієї і тієї самої роботи. Працю учнів треба організовувати так, щоб окремі операції учні ви­конували протягом дня по черзі.

3.9. Учнів необхідно забезпечувати доброякісною питною водою.

3.12. Зміна видів робіт або операцій має здійснюватися з доз­волу керівника з обов'язковим проведенням інструктажу з безпеки на робочому місці.

3.13. Систематичний контроль за безпечними умовами праці, ви­робничої санітарії, пожежної безпеки, станом здоров'я учнів, які виконують сільськогосподарські роботи, покладається на керівників навчальних закладів.

^ 4.0БОВ'ЯЗКИ I ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПОСАДОВИХ ОСІБ

4.1. Керівництво і відповідальність за організацію охорони праці під час проведення сільськогосподарських робіт покладаються на керівника навчального закладу.

4.2. Під час проведення уроків сільськогосподарської праці, літ­ніх практичних робіт наказом по навчальному закладу призначаються особи, відповідальні за їх проведення, які зобов'язані контролювати створення безпечних умов праці для учнів, стежити за виконанням учнями цих Правил та відповідних інструкцій з безпеки на робочому місці.

4.4. Керівники навчальних закладів до початку проходження уч­нями вироб-ничої практики визначають види робіт, порядок і строки навчання учнів безпеч-ним прийомам їх виконання; затверджують комісію для перевірки знань учнів з питань безпеки праці й виробничої санітарії, пожежної безпеки й безпеки руху.

4.5. Заступники керівника з навчально-виховної роботи контро­люють виконання вимог законодавства про працю підлітків, інструк­цій з безпеки праці, виробничої санітарії, пожежної безпеки керівниками трудового навчання й літніх практичних робіт учнів;

розробляють плани проведення необхідних заходів щодо забезпечен­ня безпечних умов праці учнів під час сільськогосподарських робіт та забезпечують їх своєчасне виконання.

4.6. Вчителі трудового навчання навчають учнів безпечним при­йомам праці; вимагають від учнів виконання вимог безпеки праці та пожежної безпеки, постійно стежать за застосування ними без­печних методів праці й використанням запобіжних і захисних засобів; проходять навчання з безпеки праці з атестацією один раз на три роки.

^ 5. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПРАЦІ Й ВИРОБНИЧОЇ САНІТАРІЇ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ РОБІТ

5.1. Вчитель трудового навчання перед початком виконання сіль­ськогос-подарських робіт проводить вступну бесіду з метою пов'язати вивчений теоретич-ний матеріал з наступними практичними робо­тами; проводить з учнями вступний інструктаж, у процесі якого знайомить учнів з правилами поведінки на території ділянки чи поля прийомами надання першої долікарської допомоги потерпілому.

5.3. Первинний, позаплановий і цільовий інструктажі з питань охорони праці проводять безпосередньо керівники виробничого навчання або літніх практичних робіт.

5.4. Під час проведення сільськогосподарських робіт його керів­ник повинен забезпечити учнів інструкціями з правил безпеки за видами виконуваних робіт.

5.6. Під час проведення сільськогосподарських робіт всі учні повинні користуватися засобами індивідуального захисту в залежності від виду робіт.

5.7. Для переодягання учнів слід використовувати спеціальні при­міщення (гардероб, санітарно-побутова кімната тощо).

5.8. Для забезпечення питною водою учнів, встановлюють закриті баки. Заміна води, промивання та дезинфікація баків проводиться щоденно.

5.12. Виробничі, санітарно-побутові та допоміжні приміщення обладнують вентиляцією.

7.9. Під час грози, зливи польові роботи потрібно припинити, а учнів відвести в безпечне місце.

  1   2   3   4

Додати документ в свій блог або на сайт


Реклама:

Схожі:

Організація зміст роботи та орієнтовне ведення документації шкільної iconНаказ №191 Про стан ведення учнівських щоденників
Згідно з річним планом роботи школи, з метою контролю за веденням шкільної документації та організації навчально-виховного процесу,...

Організація зміст роботи та орієнтовне ведення документації шкільної iconНаказ №23 по Кіровській зош І-ІІІ ст
Про затвердження Інструкції з ведення ділової документації у знз І-ІІІ ступенів”, з метою дотримання норм ведення шкільної документації,...

Організація зміст роботи та орієнтовне ведення документації шкільної iconНаказ №25 Про затвердження номенклатури справ Кіровської зош І-ІІІ ст на 2013 рік та призначення відповідальних за ведення шкільної документації
Миколаївського району від 29. 01. 2013 р. №1 «Про роботу з організаційно-розпорядчими документами щодо діяльності навчального закладу...

Організація зміст роботи та орієнтовне ведення документації шкільної iconПлан роботи школи молодого учителя (1-й рік навчання)
...

Організація зміст роботи та орієнтовне ведення документації шкільної iconНаказ №167 по Кіровській зош І-ІІІ ст
Знз І-ІІІ ступенів”, згідно з планом роботи школи, з метою дотримання норм ведення шкільної документації, контролю виконання навчальних...

Організація зміст роботи та орієнтовне ведення документації шкільної iconНаказ № зо від 17. 01. 20 р. Про виконання рішень наради при директорові Відповідно до річного плану роботи школи 13. 01. 20 р проведена нарада при директорові, де розглядали питання
Моніторинг навчальних досягнень учнів. Виконання навчальних планів і програм, ведення шкільної документації

Організація зміст роботи та орієнтовне ведення документації шкільної iconНаказ № Про номенклатуру справ у школі
У зв'язку в необхідністю систематизації та з метою впорядкуван­ня ведення шкільної документації у встановленому порядку

Організація зміст роботи та орієнтовне ведення документації шкільної iconКіровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Миколаївської районної ради Миколаївської області
Знз”, згідно з планом роботи школи, з метою дотримання норм ведення шкільної документації, контролю виконання навчальних програм,...

Організація зміст роботи та орієнтовне ведення документації шкільної iconКіровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Миколаївської районної ради Миколаївської області
Знз”, згідно з планом роботи школи, з метою дотримання норм ведення шкільної документації, контролю виконання навчальних програм,...

Організація зміст роботи та орієнтовне ведення документації шкільної iconНаказ №27 по Кіровській зош І-ІІІ ступенів
Дпа в 4, 9,11 класі. Про дотримання єдиних вимог до форми та ведення учнівської шкільної документації. Підсумки атестації педагогічних...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©at.zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи